Info
Dnes je
25. 01. 2020
Svátek má
Miloš
Počet návštěv:
088429
Vzkazy:
Napište nám své dotazy a připomínky.
Odkazy
Stránky amatérské filmové skupiny
Ecologica, stránky věnované ekologii a ochraně přírody.
Stránky lomnické základní školy
Stránky města Lomnice nad Lužnicí
Administrace
Zadejte heslo pro administraci:

O nás

HRA NA ZELENOU
  Česká televize vysílá každé pondělí zábavně soutěžní pořad pro děti, který se věnuje výhradně ekologické problematice. "Voda, vzduch a zem, ti patří sem, my ne tak nutně, hlavy z písku ven, nebo ten sen skončí dost smutně!," zpívá se v úvodní písničce tohoto soutěžního ekologického pořadu.

  Hry se zúčastní družstva dětí z celé republiky. Předmětem jejich soutěžení je příroda, její poznávání, ochrana, a to v praktické podobě. Průvodci pořadu jsou odborníci, kteří dokáží o tajemství přírody i jejím ohrožení hovořit pro děti srozumitelným poutavým způsobem. Vedle pořadu "Nedej se" je tak dvacetiminutová "Hra na zelenou" dalším ekologickým pořadem, vysílaným veřejnoprávní televizí.

Budova ZŠ Lomnice nad Lužnicí   Hry na Zelenou se účastní i naše lomnická základní škola se svým miniprojektem! Natáčet se bude na hrázi rybníků Velký a Malý Tisý. V soutěži se utkáme se žáky Základní školy Stráž nad Nežárkou, tam se uvidí, kdo z koho:). Tak nám držte palce!!:)

  Tyto stránky vznikly jako součást již zmíněného miniprojektu naší školy, jehož cílem je nejen informovat širokou veřejnost o zdejší lokalitě, v širších souvislostech z pohledu historického i ekologického, ale i aktivně přírodě kolem nás pomáhat. K jednotlivým rybníkům jsme umístili námi zhotovené informační tabule, na kterých se dočtete, kromě názvu konkrétního rybníka, něco o historii rybníkářství, také o povodních i významných stavitelích zdejších rybníků. (Tak se vyvarujeme situace, kdy turista projíždějící krajinou marně přemýšlí, jak jen se ten krásný rybník jmenuje?")

  Naši žáci však přírodě nepomáhají jen takto. Každoročně se u nás na škole slaví "Den Země", kdy se žáci vypraví do přírody, vybaveni igelitovými taškami, a sbírají odpadky. Pravidelně se také účastníme různých ekologických projektů, žáci z nižších tříd pak navštěvují Hajnici. Příroda nám není lhostejná, doufáme, že ani vám, a že ji budete spolu s námi zvelebovat a chránit! Díkes:))

© 2006 | webmasters: Bedi, Ivanka | webdesign: Bedi | text: žáci ZŠ Lomnice n. L.